تأسیس و ثبت شرکت در کشور آلمان 

برای ثبت یک شرکت مستقل با مسئولیت محدود در کشور آلمان، اطلاعات و مدارک زیر مورد نیاز می‌باشد.

۱. نام شرکت جهت ثبت.

۲. موضوع فعالیت شرکت.

موضوع فعالیت شرکت در اساسنامه از سوی این دفتر بصورت گسترده بیان می‌شود و بیان از سوی موکل بصورت مختصر کافی می‌باشد. در صورت بیان کلمات فنی، آدرس شرح کلمات در صفحه ویکی‌پدیا نیز جهت بررسی ارائه شود.

۳. شهر مورد نظر برای ثبت شرکت.

۴. نام مدیر عامل شرکت که همزمان به عنوان سهامدار نیز می‌تواند باشد.

۵. نام سهامدار یا سهامداران شرکت و درصد سهام هر یک از آنها از کل سرمایه شرکت. تأسیس شرکت در کشور آلمان تنها توسط یک سهامدار نیز میسر می‌باشد. 

۶. آدرس محل سکونت سهامداران و مدیرعامل به همراه کد پستی.

۷. کپی صفحه دوم گذرنامه سهامداران و مدیر عامل.

۸. سرمایه شرکت و میزان پرداخت آن در زمان ثبت.

الف. حداقل میزان سرمایه تعیین شده برای تأسیس شرکت با مسئولیت محدود،

Gesellschaft mit beschränkter Haftung (GmbH)،

۲۵/۰۰۰ یورو می‌باشد. حداقل یک چهارم از سرمایه شرکت که اجازه تنزل از ۱۲/۵۰۰ یورو را ندارد، می‌بایست توسط سهامداران به مدیر عامل شرکت پرداخت شود و مابقی مبلغ می‌تواند در تعهد سهامداران بماند. مبلغ فوق باید در زمان تقاضای ثبت به مدیر عامل شرکت پرداخت شده باشد و ایشان دریافت مبلغ را ضمانت نماید.

ب. بر حسب یک ماده در قانون شرکت با مسئولیت کشور آلمان، می‌توان شرکت با مسئولیت محدود از نوع Unternehmergesellschaft (UG) به ثبت رساند و در زمان تأسیس شرکت، مبلغ سرمایه شرکت حداقل ۱ یورو تعیین شود. این نوع شرکت‌ها موظفند سالیانه ۲۵% از سود خود را به منظور افزایش سرمایه شرکت پس­انداز کنند. در صورت دسترسی سرمایه شرکت به میزان تعین شده برای شرکت‌های GmbH، نوع شرکت از UG به GmbH قابل تغییر است. به دلیل کم اعتباری این نوع شرکت‌ها نزد بانک­ها، ادارات و شرکای تجاری، توصیه می‌گردد حتی المقدور شرکت از نوع GmbH تأسیس شود.

مدت زمان لازم برای تأسیس و ثبت شرکت حدود ۳ ماه می‌باشد.

Comments are closed.